AKADEMIA EMPATII DLA LEKARZ
Gwarancją jakości szkolenia jest autorski program uwzględniający i łączący specyfikę doświadczeń prowadzącego w całość edukacyjną, która pozwoli na rozwijanie wśród uczestników umiejętności warsztatu pracy jak i kompetencji życiowych.
Porozumienie bez Przemocy to świadome uczestnictwo, odczuwanie i doświadczanie życia, które jest bazą i drogą rozwoju. Unikalną drogą, gdyż spotkania prowadzi lekarz, certyfikowany trener NVC i jednocześnie mediator w duchu porozumienia bez przemocy.
Od podstaw do zrozumienia.
Cykl 4 warsztatów wprowadzających do komunikacji bez przemoc z perspektywy lekarza.
Cykl obejmuje 4 spotkania wprowadzające do empatycznej komunikacji inspirowanej ideą Non-violent Communication (Porozumienia Bez Przemocy).
Warsztaty adresowane są do lekarz, terapeutów, położnych i pielęgniarzy, a także studentów, którzy rozpoczynają swoją pracę i chcą tworzyć relacje oparte na zrozumieniu potrzeb i uczuć obu stron. Będziemy rozmawiać o wzajemnym szacunku i samoświadomości, jako kluczach do szczęśliwego życia i pracy.
Empatyczny lekarz. Porozumienie bez przemocy dla lekarzy z perspektywy lekarza.
Szpital, pobieranie krwi, wizyta u dentysty czy ćwiczenia u logopedy mają wspólny element, jakim jest trójkąt “PERSONEL MEDYCZNY- DZIECKO – RODZIC”. Jak poradzić sobie z własnymi emocjami w tych sytuacjach? Jak zadbać o siebie? Jak wesprzeć dziecko? Na co zwrócić uwagę w kontakcie z rodzicem lub pozostałym personelem? Podczas warsztatu przyjrzymy się tej relacji. Przyjrzymy się, czym jest strach i jak z nim pracować. Zastanowimy się, jak w sytuacjach na “NIE” odnaleźć “TAK”.
Radość konfliktu w pracy. Porozumienie bez przemocy dla lekarzy z perspektywy lekarza.
Kłótnia w pokoju lekarskim? Konflikt między pacjentami na izbie przyjęć? Trudna wymiana zdań między rodzicami pacjenta? Jak jest rola osoby postronnej? Jak nie dać się wciągnąć w kłótnię? Jak nauczyć się wręcz czerpać radość z takich sytuacji? Brzmi paradoksalnie? Jeśli ciężko Ci w to uwierzyć, to zapraszam do odkrycia przyczyn takiego podejścia do konfliktów.
Warsztat jest teoretycznym i praktycznym wprowadzeniem do spojrzenia na konflikty z perspektywy Porozumienia Bez Przemocy. Postaramy się nawiązać głębszy i autentyczny kontakt podczas sytuacji konfliktowych poprzez odwoływanie się do uczuć i potrzeb obu stron konfliktu. Postaramy się usłyszeć wszystkie osoby zaangażowane w konflikt. Jeśli chcesz nauczyć się jak rozwiązywać konflikty przez bliskie i głębokie relacje z innymi ludźmi i chcesz lepiej poznać siebie, ten warsztat jest dla Ciebie.
Poznasz podstawowe założenia mediacji w duchu Porozumienia bez Przemocy.
Mediacje w medycynie
Czy da się uniknąć konfliktów? Konflikty, spory, kłótnie są naturalną częścią naszego życia. Dlatego może warto wiedzieć, jak sobie z nimi radzić i nauczyć się polubownie rozwiązywać konflikty. Rozwiązywać je z korzyścią dla wszystkich stron.
Głównym celem szkolenia jest pogłębienie wiedzy i nauka praktycznych umiejętności działania w sytuacji konfliktu z wykorzystaniem NVC.
DLA KOGO SĄ WARSZTATY:
- studentów medycyny,
- lekarzy,
- pielęgniarek,
- terapeutów,
- opiekunów medycznych,
- każdego, kto chce wspierać ludzi w trudnych sytuacjach medycznych,
- dla osób, które doświadczają problemów i konfliktów w pracy,
- dla osoby, które rozważają drogę sądową dla rozwiązania sporu,
- dla kierowników placówek medycznych,
- pracowników medycznych, którzy poszukują nowych narzędzi skutecznego budowania kontaktu i rozwiązywania konfliktów,
- kadry zarządzającej, menadżerów, którzy chcą doświadczyć praktycznych zastosowań mediacji w kierowaniu zespołem placówki medycznej,
- pracowników medycznych, którzy chcą rozwijać swoje umiejętności związane z kontaktem z sobą i innymi.
CO ZYSKASZ?
- pogłębisz swoje empatyczne umiejętności komunikacji,
- nauczysz się budować relacje nawet w tych trudnych sytuacjach,
- zobaczysz, jak możesz zadbać o siebie i innych,
- nauczysz się stawiać swoje granice rodzicom i współpracownikom,
- przekonasz się, że zmiana jest zawsze możliwa i że konflikt to nic strasznego,
- nauczasz się słuchać siebie, rodzica i jednocześnie pacjenta,
- niezwykłą i unikalną możliwość rozwoju zawodowego, osobistego i społecznego,
- umiejętność pracy z konfliktem,
- umiejętność efektywnej pomocy przy rozwiązywaniu różnorodnych konfliktów (formalnych, nieformalnych, grupowych),
- umiejętność rozwiązywania konfliktów wewnętrznych,
- umiejętność świadomego korzystania z narzędzi mediacyjnych opartych na NVC.